سه باره ت به کۆمپانیای فیرووزێ

شرکت موکت فیروزه در سال 1370 با هدف تولید انواع موکت تافتینگ به صورت های رول و قطع فرشی تاسیس و در سال 1371 در شهرک صنعتی مهریز به فاصله 25 کیلومتری از مرکز استان یزد واقع در مسیر جاده ترانزیت یزد- بندر عباس به بهره برداری رسید.

فاز اول طرح توسعه شرکت در سال 1373 با تولید انواع موکت نمدی ، کبریتی و مخمل های ساده و طرحدار به بهره برداری رسید و بهره برداری از دومین فاز آن در سال 1378 با تولید انواع لایی منسوج نبافته صنعتی و کف پوش های مختلف مورد مصرف در صنایع خودرو سازی آغاز شد.

از آن تاریخ تاکنون این شرکت توانست با عضویت مستمر در کمیته موکت انجمن صنایع نساجی ایران، اتحادیه صادر کنندگان صنایع نساجی ایران و اتحادیه صادر کنندگان استان یزد در بازارهای داخلی کشور و بسیاری از بازارهای صادراتی حضور مداوم داشته باشد.

این شرکت در سال 1386 موفق به اخذ گواهینامه بین المللی سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2000 جهت خط تولید خود گردید ودر سال 1389 گواهینامه مذکور به ISO9001:2008 ارتقا پیدا نموده است.

حجم سالانه تولید ات این شرکت 2/2 میلیون مترمربع انواع موکت تافتینگ ، 8 میلیون مترمربع انواع موکت چاپی دیجیتال، کبریتی و مخمل های ساده و طرحدار ، 750 تن انواع لایی منسوج نبافته صنعتی و2 میلیون مترمربع کف پوش خودرومی باشد.

بازارهای هدف شرکت موکت  فیروزه علاوه بر حضور در تمامی مناطق داخل ایران، از یکطرف همسایگان شرقی کشور شامل کشورهای بنگلادش، نپال، هندوستان، پاکستان و افغانستان و از طرف دیگر کشورهای ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، آذربایجان، ارمنستان، روسیه و عراق می باشد، هم چنین بررسی مناسبی در مورد بازارهای مصرف برخی از کشورهای حوزه های خلیج فارس و شمال آفریقا نیز در حال انجام می باشد.

جهت اطلاع از تولیدات این شرکت تنها انواع موکت و برخی کف پوش های صنایع خودروسازی که در زمره اقلام صادراتی قرار دارند، طی 10 سال گذشته بیش از 50 میلیون دلار از انواع محصولات تولیدی این شرکت به کشورهای هدف صادر شده است.

شرکت فیروزه در سال 1395 با هدف توسعه تولید، با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا موفق به ارتقاء خط تولید خود بعنوان اولین تولید کننده موکت چاپی دیجیتال با عرض 4 متر گردیده که این مهم در کنار کیفیت به ویژه استحکام، تنوع در رنگ و زیبایی باعث شده است به برترین صادر کننده موکت بدل شود.

این شرکت با عنایت به انتخاب راه صحیح پیشرفت و با توجه به تقاضای بیشتر بازار و هم چنین وجود دانش، تجربه، همدلی و همت اعضاء، مدیران قدرتمند و تمامی پرسنل شرکت مجدداً در طرح توسعه خود موفق شد اسفند 1399 خط جدید چاپ دیجیتال با عرض 4 متر اما این بار با کیفیت چاپ 600dpi را به بهره برداری برساند که گامی مهم برای رسیدن به اهداف مشخص از قبیل تولید بیشتر، اشتغال زایی در داخل و بهره وری از مزایای صادرات به خارج از کشور می باشد.