درباره شرکت فیروزه

شرکت موکت فیروزه در سال ۱۳۷۰ با هدف تولید انواع موکت تافتینگ به صورت های رول و قطع فرشی تاسیس و در سال ۱۳۷۱ در شهرک صنعتی مهریز به فاصله ۲۵ کیلومتری از مرکز استان یزد واقع در مسیر جاده ترانزیت یزد- بندر عباس به بهره برداری رسید.

فاز اول طرح توسعه شرکت در سال ۱۳۷۳ با تولید انواع موکت نمدی ، کبریتی و مخمل های ساده و طرحدار به بهره برداری رسید و بهره برداری از دومین فاز آن در سال ۱۳۷۸ با تولید انواع لایی منسوج نبافته صنعتی و کف پوش های مختلف مورد مصرف در صنایع خودرو سازی آغاز شد.

از آن تاریخ تاکنون این شرکت توانست با عضویت مستمر در کمیته موکت انجمن صنایع نساجی ایران، اتحادیه صادر کنندگان صنایع نساجی ایران و اتحادیه صادر کنندگان استان یزد در بازارهای داخلی کشور و بسیاری از بازارهای صادراتی حضور مداوم داشته باشد.

این شرکت در سال ۱۳۸۶ موفق به اخذ گواهینامه بین المللی سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2000 جهت خط تولید خود گردید ودر سال ۱۳۸۹ گواهینامه مذکور به ISO9001:2008 ارتقا پیدا نموده است.

حجم سالانه تولید ات این شرکت ۲/۲ میلیون مترمربع انواع موکت تافتینگ ، ۸ میلیون مترمربع انواع موکت چاپی دیجیتال، کبریتی و مخمل های ساده و طرحدار ، ۷۵۰ تن انواع لایی منسوج نبافته صنعتی و۲ میلیون مترمربع کف پوش خودرومی باشد.

درباره فیروزه

بازارهای هدف شرکت موکت  فیروزه علاوه بر حضور در تمامی مناطق داخل ایران، از یکطرف همسایگان شرقی کشور شامل کشورهای بنگلادش، نپال، هندوستان، پاکستان و افغانستان و از طرف دیگر کشورهای ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، آذربایجان، ارمنستان، روسیه و عراق می باشد، هم چنین بررسی مناسبی در مورد بازارهای مصرف برخی از کشورهای حوزه های خلیج فارس و شمال آفریقا نیز در حال انجام می باشد.

جهت اطلاع از تولیدات این شرکت تنها انواع موکت و برخی کف پوش های صنایع خودروسازی که در زمره اقلام صادراتی قرار دارند، طی ۱۰ سال گذشته بیش از ۵۰ میلیون دلار از انواع محصولات تولیدی این شرکت به کشورهای هدف صادر شده است.

شرکت فیروزه در سال ۱۳۹۵ با هدف توسعه تولید، با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا موفق به ارتقاء خط تولید خود بعنوان اولین تولید کننده موکت چاپی دیجیتال با عرض ۴ متر گردیده که این مهم در کنار کیفیت به ویژه استحکام، تنوع در رنگ و زیبایی باعث شده است به برترین صادر کننده موکت بدل شود.

این شرکت با عنایت به انتخاب راه صحیح پیشرفت و با توجه به تقاضای بیشتر بازار و هم چنین وجود دانش، تجربه، همدلی و همت اعضاء، مدیران قدرتمند و تمامی پرسنل شرکت مجدداً در طرح توسعه خود موفق شد اسفند ۱۳۹۹ خط جدید چاپ دیجیتال با عرض ۴ متر اما این بار با کیفیت چاپ ۶۰۰dpi را به بهره برداری برساند که گامی مهم برای رسیدن به اهداف مشخص از قبیل تولید بیشتر، اشتغال زایی در داخل و بهره وری از مزایای صادرات به خارج از کشور می باشد.